Zabiegi pielęgnacyjne z udziałem skinboosterów pozwalają osiągnąć efekt naturalnego odmłodzenia skóry bez inwazyjnego ingerowania w jej wygląd. Oznacza to, że pielęgnacja przy użyciu tego rodzaju preparatów podkreśla, to co piękne w skórze oraz poprawia, to co w niej niedoskonałe.
Skinboostery – czym są?
Skinbooster to innowacyjny zabieg, dzięki któremu można uzyskać efekt młodszej oraz odżywionej i nawilżonej skóry. Główną tajemnicą skuteczności terapii Skinbooster jest usieciowany kwas hialuronowy, a więc naturalnie występująca substancja w ludzkim organizmie.
W organizmie człowieka kwas hialuronowy występuje naturalnie w tkankach, a największa jego ilość znajduje się w skórze (56%). Ponadto kwas hialuronowy można syntezować również na drodze fermentacji biologicznej. Warto podkreślić, że zabieg skinbooster to metoda dostarczania w głąb skóry kwasu hialuronowego, który może być również wzbogacony o inne wartościowe składniki odżywcze, potęgujące jego działanie. Należy do nich:
- witamina A, C, E;
- aminokwasy: arginina, glicyna;
- glicerol, mannitol;
- przeciwutleniacze: kwas askorbinowy, ferulowy.
Zobacz również: Retinol.
Bardzo dużą zaletą skinboosterów jest wszechstronność ich działania bazująca na naturalnych zjawiskach, które zachodzą w skórze. Głównym wskazaniem do tego rodzaju zabiegu jest skóra odwodniona, sucha, szorstka, matowa oraz pozbawiona promienności.
Ponadto innymi wskazaniami są również:
- drobne linie i zmarszczki;
- utrata objętości i skóry;
- brak napięcia i elastyczności;
- wrażliwa skóra wokół oczu;
- delikatna okolica ust;
- leczenie blizn potrądzikowych, zmian pigmentacyjnych.
Wskazówka
Kwas hialuronowy może być podawany w dwóch celach zarówno jako wypełniacz oraz jako skinbooster, dając efekt nawilżenia, łagodnego liftingu, z kolei zabieg nie konturuje oraz nie zwiększa objętości skóry.
Skinboostery – rezultaty
Skinbooster to jedna z najskuteczniejszych metod poprawy kondycji skóry. Do efektów, które można uzyskać, dzięki tego rodzaju zabiegowi zalicza się:
- silna poprawa nawilżenia skóry;
- redukcja drobnych zmarszczek oraz linii;
- poprawa struktury oraz jędrności skóry;
- zdrowa i promienna cera.
Ostateczny efekt po serii zabiegów jest spektakularny. W przypadku cery łojotokowej zmniejsza się widoczność porów, a także widać regenerację skóry w obrębie blizn potrądzikowych.
Skinboostery – jak często?
Efekty zabiegu skinbooster widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie, jednak skuteczność uwarunkowana jest kondycją skóry, wiekiem pacjenta oraz jakiego efektu końcowego dana osoba oczekuje. Najlepsze rezultaty widoczne są po 3 do 5 zabiegów wykonywanych z częstotliwością 3-4 tygodni. W tym czasie wyraźnie zauważalna jest odbudowa oraz stymulacja skóry do regeneracji. W celu podtrzymania efektu terapii zaleca się wykonanie jednego zabiegu przypominającego, co okres sześciu miesięcy. Warto podkreślić, że bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być również lekko opuchnięta. Dostrzegalne są również miejsca wkłucia igły. Dolegliwości te jednak ustępują w ciągu kilku dni, z kolei siniaki znikają do dwóch tygodni po zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu
Wśród przeciwwskazań do skinboosterów zalicza się:
- ciąża;
- karmienie piersią;
- infekcja bakteryjne, wirusowe i grzybicze;
- choroby autoimmunologiczne;
- cukrzyca;
- przebyte zabiegi z wypełniaczami w tym samym czasie;
- wrażliwość na kwas hialuronowy.
Podsumowanie
Skinboostery to obecnie jeden z innowacyjnych zabiegów poprawy kondycji naszej skóry. Dzięki tego rodzaju terapii jesteśmy w stanie skutecznie poprawić wygląd cery pod kątem jej nawilżenia, niwelacji zmarszczek, poprawy struktury skóry oraz jej jędrności. Zabiegi z wykorzystaniem skinboosterów przeznaczone są również do walki z trudnymi defektami – bliznami potrądzikowymi czy przebarwieniami.