Aplikowanie stymulatorów tkankowych to również mezoterapia igłowa, jednak ukierunkowana. Główną różnicą pomiędzy zabiegami jest rodzaj aplikowanych produktów, głębokość ich podawania oraz używane do tego narzędzia.
Technika punktowa
W ostatnim czasie mocno powszechny stał się zabieg aplikowania stymulatorów tkankowych techniką punktową. Okazuje się, że nie tylko wpływa ona na bezpieczeństwo zabiegu, ale również wykazuje miejscowe działanie podporowe dla powięzi. Dodatkowo stabilizuje ona poduszki tłuszczowe przez wzmocnienie struktur włókien kolagenowych i elastynowych.
Rodzaje preparatów
Należy podkreślić, że wybór stymulatorów tkankowych jest bardzo duży. Wśród nich wyróżnić można:
- produkty stymulujące i wzmacniające w celu uzyskania prawidłowych funkcji skóry w zakresie jej odbudowy;
- produkty, które ukierunkowane są na zdiagnozowane ubytki, których brak uzupełnienia nie pozwoli uzyskać efektu w postaci widocznej poprawy twarzoczaszki;
- preparaty wolumizujące – konturują twarz, a więc preparaty podawane głęboko, w celu późniejszego działania stymulującego, w skórze właściwej.
Metody aplikacji stymulatorów
Wśród metod aplikacji stymulatorów wyróżnia się:
- metodę kaniulową – jest najpopularniejsza, najczęściej wykorzystywana ze względu na poziom bezpieczeństwa. Pozwala ona równomiernie rozłożyć preparat w tkance i tym samym budować naturalne rysy.
- metodę suchego kaniulowania – przeznaczona dla skór z wyraźnymi oznakami starzenia;
- metodę na szachownicę – wykorzystuje podawanie dwóch produktów w jednej procedurze zabiegowej. Przykładem jest praca z osoczem i fibryną.
Technika objętościowa
Technika objętościowa nadaje objętości i stosowana jest w końcowym etapie, kiedy skóra pacjenta jest wzmocniona i odbudowana. Technika ta daje możliwość odtworzenia właściwych proporcji twarzy.
Ważne !
Przed rozpoczęciem zabiegów aplikacji stymulatorów tkankowych warto pamiętać o:
- odpowiednim odżywianiu i nawilżaniu skóry, aby stworzyć odpowiednio dobre warunki do włókiem podporowych twarzy;
- tak zwanych produktach hybrydowych z usieciowanego kwasu hialuronowego oraz mezokoktajli, które wymagają głębokiego podawania. Nie można aplikować ich tak jak w przypadku klasycznej mezoterapii;
- odpowiedniej sekwencji stosowania produktów w zależności od efektów ich działania.
Podsumowanie
Aplikowanie stymulatorów tkankowych w ostatnim czasie stało się bardzo powszechną procedurą zabiegową. Wykonując tego rodzaju zabiegi należy odpowiednio dobierać produkty, a także wiedzieć jaką technikę ich podawania zastosować. Czynniki te zależą przede wszystkim od oczekiwanego efektu pacjenta oraz stanu kondycji jego skóry.