Depilacja laserowa to zabieg, który najlepsze rezultaty przynosi wykonując całą serię zabiegową w regularnych odstępach czasu. Czy przerwana depilacja laserowa może okazać się nieefektywna lub niebezpieczna?
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na gładką i zadbaną skórę. Bardzo ważnym czynnikiem warunkującym efekty tego rodzaju terapii jest regularność wykonywania zabiegów oraz przeprowadzanie ich odpowiedniej ilości.
Czym jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa stanowi w dzisiejszych czasach bardzo popularną metodę usuwania owłosienia. Jej zdecydowaną przewagą nad innymi sposobami depilacji jest jej trwałość. Depilacja laserowa zapewnia efekty gładkiej skóry na lata, dzięki wykorzystaniu odpowiedniej wiązki światła. W kontakcie ze skórą przekształca się ona w energię cieplną i dociera do struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów, prowadząc do ich nieodwracalnych uszkodzeń. Efektem tego zjawiska jest wypadanie włosów w odstępie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu.
Czy warto przerywać depilację laserową?
Przerwanie depilacji laserowej nie jest niebezpieczne, jednak należy pamiętać, że zjawisko to skutkuje brakiem satysfakcjonujących efektów. Gdy seria zabiegowa nie zostanie dokończona wówczas nie dojdzie do zniszczenia wszystkich komórek macierzystych włosów. W wyniku tego, będą one odrastać delikatniejsze, cieńsze oraz jaśniejsze. W przypadku, kiedy zabiegi nie będą całkowicie wznowione wówczas po pewnym czasie odrastające włosy wzmocnią się, przez co owłosienie wróci do stanu pierwotnego.
Wskazówka
Seria zbiegów depilacji laserowej obejmuje 6-8 powtórzeń, wykonywanych w regularnych odstępach czasu 4-6 tygodni.
Wskazania do depilacji laserowej
- wrastające włosy;
- podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
- zapalenia mieszków włosowych;
- hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
- względy estetyczne oraz chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.
Przeciwwskazania
- mocno opalona skóra;
- ciąża;
- nowotwory;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- samoopalacz, bronzery;
- włosy siwe;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- epilepsja (padaczka);
- metalowe implanty w organizmie;
- karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia hormonalne;
- tatuaż (w miejscu zabiegu);
- makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
- mocne peelingi skóry;
- bliznowce;
- cukrzyca.
Podsumowanie
Depilacja laserowa należy obecnie do najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Jej efektywność jednak uzależniona jest od ważnego czynnika, jakim jest odpowiednia ilość zabiegów w serii oraz regularność ich wykonywania. Zaniedbanie tego tematu będzie skutkować osłabionym rezultatem lub ich całkowitym brakiem.